Príbeh vody: Hookus-Pookus

Autor: Miroslav Bredschneider | 5.4.2014 o 8:45 | (upravené 5.4.2014 o 11:04) Karma článku: 3,48 | Prečítané:  229x

Tentoraz námet prišiel sám od seba. Vlastne cez „funny-waw" video prostredníctvom kamaráta. Myšlienka zmeniť vedu na srandu je vďaka youtube zdieľaniu realitou.  A vďaka tomu bude článok o elixíre záhad interaktívnejší!

 

U dnešného pokračovania príbehov o vode došlo k zlomu. Zatiaľ čo druhý diel sa čítal ako referát z fyziky naplnený (dúfajme) faktickým textom z učebníc,  prvá časť vznikla ako utrieďovanie myšlienok  po prečítaní knižky od Milana Syručka.

Hókusy a pokusy sú v rukách talentovaných kúzelníkov už veky fascinujúcou zábavou. Prečo nepraskne balón nad sviečkou? Má v tom prsty bezfarebná kvapalina:


Tajomná zlúčenina vodíka s kyslíkom je prostredím, v ktorom sme sa vyvíjali pred narodením. Je mnohokrát prehliadanou zložkou potravín alebo chladiacou látkou priemyselnej výroby. Jej energia dáva silu našim telám, ale aj elektrickým spotrebičom prostredníctvom vodných elektrární. Podivuhodné vlastnosti vody ľudstvo berie ako samozrejmosť a vedci ako anomálie, ktoré nevedia vysvetliť...


 

Experiment na videu demonštruje, že H2O je skvelý tepelný vod-ič. Zrejme aj preto sa používa na pomenovanie látky, ktorá ľahko prenáša teplo. Tenká vrstva balónu nie je silnou bariérou medzi teplom plameňa a vodou. Tekutina preberá tepelnú energiu a začne stúpať pričom sa premixuje s chladnejšou vodou, ktorá klesá na dno balóna. Toto prúdenie spôsobuje priebežné „chladenie" vrstvy balónika.

Podobný proces chladenia využíva i naše telo a vďaka potu nedochádza k prehriatiu. Naša "vodná schránka" využíva rôzne schopnosti. Okrem termodynamiky vytvára kolujúca modrá krv aj tzv. ľudskú anténu.

Vždy keď mám zlú náladu alebo depresiu, tak si spomeniem, že už keď už nedokážem nič iné, tak viem aspoň zosilniť signál rádia keď sa rukou chytím antény:-)

Na internete koluje už niekoľko rokov video s pokusom otvárať/zatvárať auto na diaľku pomocou priloženia kľúča k hlave/brade:

http://www.hornoxe.com/euer-auto-mit-dem-gehirn-auf-und-zu-schliessen/

Preklikával som sa k pravde, tá je však aj tak zahmlená. Zjednodušene je za tým frekvencia, výška a obsah vody v tele.

Rozmýšlam či sa mám ešte pustiť k popisu "elektro smogu". Myslím však, že v najlepšom treba prestať:-)

 

P.S. Nadchlo k akým témam sa dá dostať pri študovaní vlastností vody.


Zdroj:

http://www.nytimes.com/2009/02/19/technology/personaltech/19basics.html?_r=0

http://skeptics.stackexchange.com/questions/5167/will-putting-a-car-remote-under-your-chin-increase-its-range

 

http://www.stevespanglerscience.com/lab/experiments/fire-water-balloon

 

http://neuroresearchproject.com/2013/02/17/frequencies-the-human-body/


http://www.gabeacohn.com/pdf/Cohn_Humantenna_chi12.pdfPáčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Teplota rýchlo rastie, klíma zlomila rekord tri roky za sebou

Rok 2016 bol najteplejším rokom v histórii záznamov. Zmenu klímy priamo cítime už aj na Slovensku

SVET

Videl som padať horu, opísal lavínu preživší z hotela

Taliansky hotel zasypala lavína, nezvestných je takmer 30 ľudí.

EKONOMIKA

Filkova nástupkyňa: Do zahraničia nám odchádza 300-tisíc Slovákov

Hlávková má pre Šrámkovú pozitívny efekt.


Už ste čítali?